Kapadokya MYO Uçak Teknolojileri Ve Kabin Hizmetleri

KAPADOKYA MESLEK YÜKSEK OKULUNDA 30  kontenjanla  UÇAK TEKNOLOJİLERİ  VE  80  kontenjanla  SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ  programları açılmış ve 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında eğitime başlamıştır.

SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ Türkçe ve İngilizce bölümlerine ilaveten açılan bölümler 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında eğitime başlamıştır.

UÇAK TEKNOLOJİSİ
Sivil havacılık bakım hizmetleri alanında dünyanın önemli merkezlerinden olmaya aday olan Türkiye, 2010 yılı itibariyle 129 ülkeye uçak bakım hizmeti vermeye talip olmuş bulunmaktadır. Özellikle Avrasya, Orta Doğu, Afrika ve Balkanlarda bilgi birikimi ve tecrübesiyle dikkatleri çeken Türk sivil havacılığının, binlerce uçak bakım teknisyenine ihtiyacı vardır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün desteği ve Türk Hava Yolları işbirliğiyle kurulan program alanında öncü vazifesini üstlenmiştir.

Eğitim boyunca öğrencilere mesleki-teknik İngilizce başta olmak üzere matematik, fizik, temel elektrik, temel elektronik, elektronik alet sistemleri, aerodinamik, motor konularında eğitim verilecek, uygulamalar Türk Hava Yolları tesislerinde gerçekleştirilecek.

Mezunlarımız eğitimlerini tamamlamalarının ardından havacılık bakım – onarım sektöründe uçak bakım teknisyeni olarak görev alabilecekler.

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ

Sivil Havacılık sektörü olağanüstü bir şekilde büyümeye devam ediyor. Uluslararası havacılıkta uçuş emniyeti ilkesi giderek daha fazla önem kazanıyor.

Uluslararası sivil havacılık organizasyonları ve kuralları, kabin memuru görev ve sorumlulukları, yolcu ilişkileri, acil durum kuralları, ilkyardım gibi konularda bilgi sahibi, iletişim becerileri yüksek ve yabancı dile hâkim kabin görevlisi açığının yakın gelecekte kapanmayacağı görülüyor.

Türkiye’de uluslararası kurallara uygun bir şekilde kabin eğitimi veren tek kuruluş olan Türk Hava Yolları işbirliği ile kurulmuş olan programımızda, uygulama eğitimleri THY tesislerinde verilecek.

THY eğitimde işbirliğine ek olarak, Kapadokya MYO Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programından mezun olacak öğrencilere beş yıl boyunca istihdam garantisi vermiş bulunmaktadır.

* Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı 2010 – 2011 akademik yılında 80 bayan kontenjanla açılmıştır. Programa öğrenci kabulünde havacılık sektörünün meslek için getirdiği özel şartlar aranacaktır. Tercih edilmeden önce kılavuzun ilgili maddesi dikkatle incelenmelidir.